Styl angielski

Styl angielski

 

Pochodzący z Wysp Brytyjskich styl jest niezwykle ciepły i przytulny.

Króluje w nim bogactwo wzorów, zwłaszcza kwiatowych, gdzie prym wiodą róże oraz geometrycznych jak szkocka krata. Nie należy również zapominać o dekoracjach, nawet tych z różnych epok. Wnętrza w stylu angielskim przywodzą myśl iż są urządzane od pokoleń. Niewiele się wyrzuca, ale stale coś dokłada.

Styl angielski ma kilka całkiem odmiennych oblicz, a mowa tutaj o stylu “cottage”, stylu industrialnym                   i kolonialnym wspomnieniu. Co wyróżnia każdy z osobna? Pierwszy jest połączeniem sielanki z romantyzmem,    a zastosowane elementy współgrają z naturą. Drugi nawiązuje do rewolucji przemysłowej, dlatego charakterystyczny jest dla niego beton, metal i cegły. Ciężkość można zrównoważyć za pomocą szkła, drewna        i plastiku. Ostatni styl wyróżnia się masywnymi meblami z egzotycznego drewna oraz orientalnymi zdobieniami.

To jaki styl za króluje w Twoich czterech ścianach, zależy od Twoich własnych preferencji.  

Charakterystyczne dla angielskiego stylu są również meble tapicerowane z dużą ilością poduszek. Tapicerka może być gładka, jednak typowo angielska odznacza się kwiatowym wzornictwem. Takie rozwiązanie wprowadza do wnętrza wygodę, która jest ważna z punktu widzenia angielskiej estetyki. Dodatkowymi elementami są skórzane fotele z wysokim zagłówkiem oraz różnorakie podnóżki i pufy.

Jakie meble z naszej oferty świetnia spisałyby się w wnętrzu wzorowanym stylem angielskim? Zdecydowanie komplet Eryk oraz Lord. Zarówno jak całość bądź poszczególne elementy. Są eleganckie, harmonijne, a w swojej dekoracji posiadają drewno, które jest nieodzownym elementem opisywanego stylu.

 

  • wysoka funkcjonalność

  • sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne

  • meble do wnętrz mieszkalnych

  • funkcjonalne meble do wnętrz publicznych